Obchod nie je aktívny a nie je možné objednávať. ×
Filtrovať
× Filtre
Filtre
 • Kategórie (Cyklistické nohavice)
 • Stav
 • Výrobca
 • Sortiment
 • Veľkosť
 • Pohlavie
 • Farba
 • Vreckový
 • Podväzky
 • Vložka na bicykel
 • Materiál
 • Vodeodolný
 • Vetruvzdorný
 • Rezanie
 • Typ vložky na bicykel
jasný Filtrovať

Cyklistické nohavice pre ženy aj mužov

Pri kompletizácii cyklistického oblečenia venujte zvláštnu pozornosť cyklistickým nohaviciam. Obyčajné kraťasy nebudú dobrou voľbou, keď plánujete vytrvalostný tréning alebo celodenný výlet mimo mesto. Investícia do cyklistických nohavíc s mäkkou stielkou vám umožní vychutnať si jazdu a rozlúčiť sa s akýmikoľvek bolestivými neduhmi. V závislosti na ročnom období ponúkame cyklistické nohavice, dlhé alebo krátke s trakmi, ktoré znižujú problém pošmyknutia a udržiavania oblečenia na správnom mieste.

Dámske cyklistické nohavice ponúkame na každé ročné obdobie - v lete vzdušné a v zime zateplené. Niektoré modely sú navyše vybavené dámskymi gélovými vložkami, ktoré ešte viac zvyšujú komfort jazdy. Postarali sme sa o zaujímavý dizajn, a preto sú dámske cyklistické nohavice produktmi renomovaných značiek, ktoré sa postarali o starostlivé šitie a dokončenie oblečenia.

Okrem dámskej kolekcie máme aj pánske cyklistické nohavice ideálne pre celoročný amatérsky a súťažný tréning. Nájdete medzi nimi izolované, vodotesné, vypasované, voľné a vystužené modely. Takáto široká škála produktov vám umožní vybrať si módne pánske cyklistické nohavice, ktoré poskytujú správny tepelný komfort. Ak ste cyklistom, pre ktorého sa počíta výkon a pohodlie, naše cyklistické oblečenie splní vaše očakávania na dlhších i kratších trasách.

Cyklistické nohavice na jeseň a zimu

Cyklistické nohavice sú vyrobené z vysoko elastických materiálov, ktoré priľnú k telu a minimalizujú odpor vzduchu pri jazde. Stojí však za to venovať pozornosť tomu, či tento materiál dobre odvádza teplo a zároveň prepúšťa vzduch. Tieto vlastnosti majú len kvalitné látky, ktoré sú nevyhnutné pre pohodlie aj zdravie.

Keď je vonku horúco, väčšinou volíme cyklistické šortky, no v zime a na jeseň, keď teplota výrazne klesá, je lepšie zvoliť dlhé cyklistické nohavice. Keď sú čiarky teplomera nad nulou, postačia obyčajné zateplené cyklistické nohavice. Poskytujú skvelú ochranu pred chladom, no zároveň sú také tenké, že sa pri intenzívnom cvičení neprehrievajú. Pri nízkych teplotách je najlepšie voliť modely s dodatočnou membránou, ktorá chráni pred vetrom a vlhkosťou – vďaka tomu sa ani vo veľmi chladných dňoch nemusíme obávať omrzlín či prechladnutia.

Cyklistické dlhé nohavice – aké typy existujú?

Dlhé cyklistické nohavice, rovnako ako krátke, sú dostupné v dvoch základných verziách: s trakmi a bez nich. Výhodou prvej verzie je, že traky pomáhajú udržať nohavice v správnej polohe počas celého tréningu a zabraňujú ich zošmyknutiu.

Nohavice bez trakov sa naopak dajú ľahšie vyzliecť, vďaka čomu sú pre niektorých cyklistov pohodlnejšie. Okrem toho máme na výber aj nohavice so silikónovým lemom na vnútornej strane alebo bez neho. Oplatí sa však vyberať modely so silikónom, pretože má dôležitú funkciu, a to zabraňuje vyťahovaniu a rolovaniu oblečenia a tým aj odieraniu.

Cyklistické nohavice s vsadkou

Každé cyklistické nohavice by mali byť vybavené dobre profilovanou vložkou tlmiacou nárazy. Takéto vložky sú niekedy vyrobené z peny alebo gélovej vrstvy v kombinácii s vonkajším materiálom (mikrovlákno alebo umelá jelenica). Najlepšie však fungujú gélové vypchávky do cyklistických nohavíc, pretože sú nielen pohodlné, ale aj najefektívnejšie pri jazde cez nerovnosti. Navyše majú bakteriostatické vlastnosti a zabraňujú nepríjemnému zápachu, ktorý by sa mohol objaviť po prepotení šortiek. Vložky sa dajú profilovať rôznymi spôsobmi, preto sa niekedy oplatí vyskúšať viacero modelov cyklistických nohavíc, aby sme našli tie, ktoré nám dokonale vyhovujú.

Farby cyklistických nohavíc na zimu

Cyklistické nohavice sú najčastejšie čierne a niektoré z nich majú ďalšie farebné vložky. Ich úloha nie je len dekoratívna – fungujú ako odrazky, ktoré zvyšujú našu viditeľnosť na ceste. Preto cyklistom, ktorí často cestujú na cestách, odporúčame najmä takéto modely s prvkami v živých farbách. Sú užitočné najmä v jesennom a zimnom období, kedy sa rýchlo stmieva a cez deň sú často nepriaznivé poveternostné podmienky obmedzujúce viditeľnosť.

Najlepšie cyklistické nohavice pre profesionálov aj amatérov

V našej ponuke nájdete kvalitné dámske aj pánske cyklistické nohavice, ktoré sa osvedčia bez ohľadu na úroveň tréningovej pokročilosti. Sú ideálne pre tých, ktorí svoje dobrodružstvo s cyklistikou len začínajú, ako aj pre športovcov, ktorí pravidelne trénujú. Všetky modely sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, odolných voči oderu či roztrhnutiu. Aj po opakovanom praní si zachovávajú svoje vlastnosti a dobre vyzerajú, vďaka čomu môže jeden nákup slúžiť aj roky.

pokračuj v čítaní zrútiť sa