Filtrovať
× Filtre
Filtre
jasný Filtrovať

Cyklistické okuliare, Okuliare DH

Nie je nič zábavnejšie ako jazda na bicykli za krásneho slnečného dňa. Avšak slnečné lúče, vďaka ktorým sa budete cítiť lepšie a nabudíte energiu, môžu byť tiež obťažujúce a škodlivé. Preto sa pri jazde na dvojkolke oplatí mať pri sebe príslušné doplnky k bicyklu. Špeciálne cyklistické okuliare ochránia vaše oči pred žiarením a umožnia vám lepšie vidieť.

Aké cyklistické okuliare by ste si mali zvoliť? Najdôležitejšie kritériá sú dobré UVA a UVB filtre, pohodlie a aerodynamický tvar. Takéto cyklistické okuliare určite zlepšia vaše pohodlie a efektivitu pri tréningu alebo rekreácii na dvoch kolesách. Podľa vašich potrieb a preferencií si môžete zvoliť fotochromatické okuliare na bicykel, ktorých šošovky tmavnú so zvyšujúcou sa intenzitou svetla, alebo okuliare s výmennými šošovkami na bicykel. Ich výhodou je predovšetkým všestrannosť a skvelá funkčnosť. Polarizované cyklistické okuliare sú tiež dokonalé, vďaka svojim vlastnostiam znižujú odlesky svetla, zlepšujú videnie a znižujú namáhanie očí. V našom sortimente nájdete aj modely s korekčnými vložkami pre ľudí so zrakovým postihnutím a užitočné doplnky k okuliarom.

Cyklistické okuliare - široký sortiment

V ponuke predajne je široký výber cyklistických okuliarov, ktoré sa vyznačujú precíznym spracovaním a odolnosťou. Ergonomický tvar v kombinácii s použitím kvalitných materiálov zaručuje nielen pohodlné nosenie, ale aj dlhodobé zachovanie pôvodného vzhľadu a vlastností. Ponúkame len overené okuliare na bicykel od renomovaných značiek ako 100%, Tifosi, Rockbros, Alpina, Giro, Rogelli, UVEX, Arctia, Okbaby a iné. Existujú univerzálne modely aj tie, ktoré sú určené pre ženy, mužov a deti.

Cyklistické okuliare - pohodlie a bezpečnosť

V sortimente našej predajne sú cyklistické okuliare vyrobené z ľahkých, no veľmi odolných materiálov. Pri každodennom používaní to znamená zvýšenú odolnosť proti mechanickému poškodeniu vrátane ohýbania, ako aj proti škodlivým účinkom UV žiarenia. Špeciálne navrhnutá štruktúra navyše zabraňuje zahmlievaniu a zaručuje vysoký komfort aj po dlhých hodinách jazdy. Okuliare chránia aj oči, chránia ich nielen pred vetrom, ale aj pred konármi, pieskom, kamienkami a inými živlami.

Fotochromatické okuliare na bicykel, perfektná viditeľnosť za každých podmienok

Najdôležitejšou výhodou cyklistických okuliarov s fotochromatickými sklami je možnosť rýchleho prispôsobenia odtieňa aktuálnym podmienkam. To znamená, že sa dajú bez problémov používať ako počas slnečných dní, tak aj v noci. Cyklistické okuliare tohto typu sú mimoriadne flexibilné, vďaka čomu dokonale padnú na akúkoľvek veľkosť a tvar hlavy. Navyše ich hmotnosť je taká nízka, že už po pár minútach ich prítomnosť už nevnímaš.

Zvlášť pozoruhodné sú cyklistické okuliare so šošovkami pokrytými špeciálnou hydrofóbnou vrstvou. Jeho hlavnou úlohou je odpudzovať vodu, vďaka čomu aj počas silného dažďa zaručujú okuliare výbornú viditeľnosť. Na druhej strane vrstva proti zahmlievaniu účinne znižuje nežiaduci efekt usadzovania pár na povrchu skiel.

Dioptrické okuliare na bicykel - perfektná viditeľnosť počas jazdy

V tejto sekcii nájdete aj športové okuliare na bicykel vybavené špeciálnym rámom alebo optickou vložkou umožňujúcou rýchlu a hlavne bezpečnú inštaláciu korekčných šošoviek. Je to ideálna ponuka pre všetkých ľudí so zrakovým postihnutím, ktorí chcú mať jazdu na bicykli pod kontrolou. Široký výber modelov v rôznych farebných variantoch uľahčuje hľadanie okuliarov, ktoré spĺňajú vaše očakávania. Na bicykel existujú polarizačné aj fotochromatické korekčné sklá. Dioptrické okuliare zaisťujú nielen vyšší komfort jazdy, ale predovšetkým bezpečnosť.

Cyklistické okuliare - bezpečnosť, pohodlie a viditeľnosť v jednom

Táto sekcia obsahuje aj cyklistické okuliare , ktoré poskytujú maximálne široký pozorovací uhol a plnú ochranu zraku. Nastaviteľný popruh umožňuje pohodlné prispôsobenie každej veľkosti a tvaru hlavy. Ponúkame modely vyznačujúce sa vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a možnosťou výmeny šošoviek.

Cyklistické okuliare sú dostupné v rôznych farbách a s rôznou priepustnosťou svetla. Vďaka viacbodovému montážnemu systému sú šošovky pevne uchytené v ráme. To je dôležité najmä pri jazde na nerovnom povrchu alebo koľajach. Špeciálnu pozornosť si zaslúžia modely so systémom proti zahmlievaniu, pretože zabraňujú hromadeniu vodnej pary na povrchu šošoviek. Okrem toho ponúkame okuliare vybavené viacvrstvovou penou, ktorá okamžite absorbuje pot.

Cyklistické polarizačné okuliare - perfektná viditeľnosť počas slnečných dní

Jednotlivé modely polarizačných okuliarov sa od seba líšia najmä kategóriou, a tým aj množstvom prepusteného svetla. Kategória 0 zastaví z 80 % až dokonca 10 % svetla, zatiaľ čo kategória 1 potlačí od 43 % do 80 %. Kategória 3 sú okuliare, ktoré blokujú od 8 % do 18 % a kategória 4 od 3 % do 8 % svetla. Cyklistické slnečné okuliare dostupné v našej ponuke chránia pred UVA, UVB a UVC žiarením. Okrem toho znižujú tvorbu odleskov, ktoré sa objavujú, napr. v obzvlášť slnečných dňoch. Polarizačné okuliare sú dostupné v mnohých rôznych farbách. Zaujímavou ponukou sú modely s možnosťou výmeny šošoviek.

Vymeniteľné sklá, t.j. prispôsobujú cyklistické okuliare aktuálnym podmienkam

Podkategóriu osoby tvoria vymeniteľné sklá, kompatibilné s vybranými cyklistickými okuliarmi. Vďaka nim môžete šošovky rýchlo vymeniť za tie, ktoré momentálne fungujú najlepšie. Pred výberom konkrétneho modelu si nezabudnite skontrolovať, či budú šošovky ladiť s vašimi okuliarmi. Ponúkame ako výmenné polarizačné a fotochromatické sklá, tak aj zrkadlové, bezfarebné a v mnohých farebných variantoch. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa cyklistických okuliarov, okuliarov alebo náhradných skiel, obráťte sa na našich skúsených poradcov. Pozývame vás tiež, aby ste sa oboznámili so širokým sortimentom prilieb dostupných v našom obchode.pokračuj v čítaní zrútiť sa