Obchod nie je aktívny a nie je možné objednávať. ×
Filtrovať
× Filtre
Filtre
 • Kategórie (Cyklistické oblečenie)
 • Stav
 • Výrobca
 • Sortiment
 • Veľkosť
 • Pohlavie
 • Farba
 • Vreckový
 • Dlžka rukávov
 • Sťahovák
 • Stojací golier
 • Podväzky
 • Vložka na bicykel
 • Materiál
 • Pohodlie
 • Vodeodolný
 • Dĺžka nôh
 • Odpisy
 • Stupnica tuhosti
 • Vetruvzdorný
 • Rezanie
 • Hood
 • Podlepené švy
 • Podšívka
 • Dvojice v cene
 • Výška ponožiek
 • Dĺžka zipsu
 • Druh obuvi
 • Vedúci materiál
 • Typ šnurovania
 • Typ vložky na bicykel
 • Dĺžka šálu
 • Sezóna
jasný Filtrovať

Mikesport.sk je obchod s cyklistickým oblečením

Od roku 2005 sa špecializujeme v našej ponuke nájdete cyklistické oblečenie. V kategórii cyklistického oblečenia máme nepretržite viac ako 3000 produktov. Bez ohľadu na to, či ste profesionál alebo amatér, široká ponuka cyklistického oblečenia sa postará o to, aby ste si našli niečo pre seba.

Akú značku cyklistického oblečenia?

Výber cyklistického outfitu je niekedy náročná dilema. Predajňa cyklistického oblečenia Mikesport ponúka niekoľko značiek oblečenia pre cyklistov, ktoré sú každoročne predajným hitom, čo by vám malo uľahčiť výber. Ak absolútne netušíte, čo si vybrať, choďte do danej kategórie cyklistického oblečenia, napr. pánske cyklistické dresy alebo dámske cyklistické dresy a potom vyberte triedenie podľa predaja. Dostanete zoznam cyklistických tričiek, ktoré si naši zákazníci najčastejšie vyberajú.

V predajni MikeSPORT nájdete značky cyklistického oblečenia ako Rogelli, Kaymaq, Shimano, Chiba, 661, 100%, GIRO, SUPACAZ a FORCE.

Rogelli je značka cyklistického oblečenia dostupná od samého začiatku. Je to holandská značka existujúca viac ako 44 rokov, ktorú založil bývalý cyklista. V jej ponuke je ako pánske cyklistické oblečenie, tak aj dámske cyklistické oblečenie. V ponuke je aj ponuka pre najmenších, teda cyklistické oblečenie pre naše dieťa.

Kaymaq - je naša vlastná značka MikeSport, ktorá vznikla ako odpoveď na nedostatok produktov s jedinečným dizajnom od iných výrobcov cyklistického oblečenia. Najmä cyklistické tričká a teplé cyklistické mikiny majú zaujímavý a vzácny dizajn v podobe grafiky na cyklotričkách

Rogelli, Kaymaq a FORCE sú lacné cyklistické oblečenie, ktoré však ponúka veľmi kvalitné produkty za prijateľnú cenu. Preto, ak hľadáte prémiové cyklistické oblečenie, pozrite si kolekciu cyklistického oblečenia Rogelli vyrábané v Taliansku alebo iných značiek ako GIRO alebo 100%.

Ako si vybrať profesionálne cyklistické oblečenie?

Kým v prípade cyklistického dresu, cyklistickej mikiny nie je problém, pretože si vyberáme vzor, ​​ktorý sa nám páči, pri výbere cyklistických šortiek sa oplatí dbať na to, aby mali pohodlnú cyklistickú vložku, pretože pohodlie pri jazde na bicykli závisí od typ cyklistickej vložky. Tu by mala byť vložka na bicykel prednostne vyrobená v Taliansku v cyklistickom oblečení, čo sú cyklistické šortky (tam sa vyrába najväčší počet tovární na vložky na bicykle pre značky po celom svete), navyše perforované, anatomicky tvarované, ale najdôležitejšie je že konštrukcia cyklistickej vložky by mala byť vyrobená z niekoľkých rôznych druhov pien, najlepšie s hustotou 80 kg/m2 alebo viac. Všeobecným pravidlom je, že čím drahšie šortky, tým lepšia vsadka, ale pamätajte, že rôzne značky majú rôzne marže na cyklistické oblečenie, takže cyklistické šortky jednej značky v cene X môžu mať lepšiu vložku ako šortky iných značiek, ktoré sú o 30 % drahšie ako X.

Cyklistické bundy - tu platí, že čím drahšia bunda, tým lepší materiál, ale opäť pamätajte, že značka nerovná sa značka a napríklad pri kúpe privátnej značky obchodu MikeSPORT, teda Kaymaq, dostanete vždy veľmi dobrý pomer ceny a kvality. Drahé bundy sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, ktoré sú vysoko vodeodolné a priedušné

Cyklistické nohavice – tu si dajte pozor na dva aspekty. Prvou je samozrejme vložka na bicykel. Dá sa predpokladať, že ak majú cyklistické nohavice veľmi dobrú cyklistickú podložku, materiál použitý na výrobu zateplených cyklistických nohavíc je automaticky kvalitný. V zimných cyklistických nohaviciach je použitá dodatočná membrána v predných paneloch, ktorá chráni naše telo (prednú časť) pred náporom studeného vzduchu pri jazde. Otázka, či cyklistické nohavice majú byť s ortézami alebo bez, podľa nás vždy s traky, pretože sa pri jazde nešmýkajú a chránia chrbát lepšie ako bez trakov, je však vecou individuálneho rozhodnutia a preferencií.

Dámske cyklistické oblečenie, princíp výberu dámskeho cyklistického oblečenia je identický s pánskym. Produkty dámskeho cyklistického oblečenia majú iný strih, typický ženský, dámske cyklistické dresy sú strihané v páse, rovnako ako dámske cyklistické bundy. Aj tu vyvstáva večná otázka, či dámske cyklistické šortky a dámske cyklistické nohavice musia byť nevyhnutne s trakmi alebo bez. Mnohé ženy si vyberú súpravu cyklistického oblečenia bez podväzkov, pretože ich fyziologické potreby ľahšie uvoľnia, keď dámske cyklistické nohavice alebo šortky nemajú podväzky. Jednoducho sa dajú ľahšie vyzliecť a to je jediná výhoda cyklistických šortiek a nohavíc bez trakov. Všetci ostatní hovoria v prospech verzie s trakmi, aj keď máte pohodlnú cyklistickú podložku, ktorá sadne vášmu telu, s cyklistickými nohavicami alebo cyklistickými šortkami sa pri jazde nešmýka a nehýbe, čo vám zaistí pohodlnú jazdu na dlhé hodiny.

Profesionáli, ktorí hľadajú cyklistické oblečenie, presne poznajú svoje preferencie, preto tu nebudeme písať a radiť, aké cyklistické oblečenie je najlepšie zvoliť?

Cyklistické oblečenie pre začiatočníkov. Ako sa obliecť na bicykel?

Zamerajme sa na tých, ktorí svoje dobrodružstvo začínajú cyklistikou, oplatí sa začať so základným cyklistickým oblečením. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho cyklistického šatníka:

 1. Pánske alebo dámske cyklistické šortky - poskytujú pohodlie pri jazde a chránia pred odreninami kože. Dámska verzia cyklistických šortiek má vsadku prispôsobenú anatomickej stavbe žien.
 2. Cyklistické tričko - vyrobené z materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť a umožňujú pokožke dýchať.
 3. Cyklistická prilba - mimoriadne dôležitý prvok ochrany pri bicyklovaní, zaisťujúci bezpečnosť pri prípadnom páde.
 4. Cyklistické rukavice - chránia ruky pred odreninami, poskytujú pevný úchop a absorbujú vibrácie pri jazde.
 5. Cyklistické slnečné okuliare – chránia vaše oči pred slnkom, vetrom, hmyzom a prachom.
 6. Nepremokavá cyklistická bunda - v prípade náhlej zmeny počasia udrží telo v suchu a ochráni pred vetrom.

S týmito základnými prvkami cyklistického oblečenia sa oplatí začať a ako sa budú rozvíjať vaše schopnosti a potreby, môžete si vybrať viacero prvkov cyklistického oblečenia, ako sú cyklistické topánky, cyklistické ponožky. Spolu so zmenou cyklistickej sezóny budeme musieť vymeniť aj všetko cyklistické oblečenie na jeseň a zimu.Aké cyklistické oblečenie nosiť na jar?

Jar je prechodné obdobie, kedy sa teplota vzduchu môže počas dňa značne meniť. Preto sa oplatí vybrať si cyklistické oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa meniacim sa poveternostným podmienkam. Tu je niekoľko tipov, ako sa obliecť na jar na cyklistiku:

 1. Cyklistická prilba – bez nej sa nepohnete, hlavu máme len jednu
 2. Vrstvené oblečenie – oplatí sa vybrať oblečenie, ktoré vám umožní regulovať telesnú teplotu. Napríklad namiesto hrubej cyklistickej bundy si môžete obliecť niekoľko vrstiev teplejšieho cyklistického oblečenia, ako napríklad termodres, cyklistickú bundu a tenkú vetrovku, ktorú možno podľa potreby vyzliecť alebo obliecť.
 3. Oplatí sa vybrať si pohodlné cyklistické oblečenie, ktoré zabezpečí dostatočné vetranie, aby nedošlo k prehriatiu organizmu pri intenzívnej cyklistike. Príkladom môžu byť letné cyklistické tričká, ktoré sú vyrobené z priedušných materiálov v kombinácii s vetrovku alebo cyklistickou vestou
 4. Zateplené cyklistické rukavice a čiapka pod cyklistickú prilbu – ráno môže byť ešte chladno, preto sa oplatí zvoliť teplé rukavice a čiapku, ktorú možno počas dňa stiahnuť a vložiť do zadného vrecka cyklistickej bundy.
 5. Vhodné návleky na cyklistické topánky - namiesto hrubého neoprénového vyhotovenia sa oplatí zvoliť nepremokavé návleky na cyklistické topánky s ľahkou izoláciou, aby nedochádzalo k prehrievaniu nôh, no zároveň chránilo pred vlhkosťou.
 6. Cyklistické slnečné okuliare – na jar môže slnko silno svietiť, preto sa oplatí chrániť si oči pred slnečnými lúčmi. Vzhľadom na meniace sa svetelné podmienky budú najlepším riešením fotochromatické cyklistické okuliare, ktorých šošovky sa samy zosvetlia alebo stmavnú v závislosti od intenzity svetla.
 7. Nepremokavá cyklistická bunda a nepremokavé cyklistické nohavice - jar je obdobím, kedy často prší. Na ochranu pred mokrom je dobré mať so sebou nohavice a bundu.

Je dôležité pamätať na prispôsobenie oblečenia aktuálnym poveternostným podmienkam a na ochranu pred vetrom a dažďom.Ako sa obliecť na bicykel v horúcich letných dňoch?

Pri jazde na bicykli v lete noste ľahké a vzdušné oblečenie, ktoré umožňuje voľné prúdenie vzduchu. Pre pohodlie pri jazde sa odporúčajú tričká s krátkym rukávom a voľné mtb šortky alebo lycrové šortky. Je dôležité, aby vaše cyklistické oblečenie bolo vyrobené z materiálov odvádzajúcich vlhkosť, aby ste zabránili prehriatiu vášho tela. Nezabudnite tiež na cyklistické slnečné okuliare a opaľovací krém, ktorý ochráni vašu pokožku pred škodlivými UV lúčmi.

V chladnejších letných dňoch alebo keď večerné teploty klesnú pod 20°C sa oplatí mať v cyklistickom šatníku cyklistické nohavice, cyklistické návleky alebo chrániče kolien. Zaberú málo miesta, no zaistia pohodlnú jazdu pri nižších teplotách.Čo si obliecť jesenné cyklistické oblečenie?

Jeseň je obdobím, kedy je počasie veľmi premenlivé a časté dažde a vetry. Preto sa oplatí vybrať si cyklistické oblečenie, ktoré poskytne primerané teplo a ochranu pred dažďom a zároveň bude vzdušné a umožní voľné prúdenie vzduchu. Nižšie uvádzame niekoľko návrhov, aké cyklistické oblečenie si vybrať na jeseň:

 1. Cyklistická prilba - ochrana hlavy až po základňu
 2. Bunda do dažďa s priedušným materiálom - udrží telo v suchu počas dažďa a poskytne ochranu pred vetrom.
 3. Nepremokavé cyklistické nohavice - dajú sa nosiť cez cyklistické šortky alebo cyklistické nohavice, poskytnú účinnú ochranu proti vlhkosti. Navyše sú odolné voči vetru.
 4. Vrstvené oblečenie – oplatí sa zvoliť oblečenie, ktoré vám umožní regulovať telesnú teplotu, ako je napríklad termoaktívne spodné prádlo v podobe trička, ktoré sa dá nosiť pod bundu v chladnejších dňoch alebo samotné v teplejších dňoch.
 5. Zateplené cyklistické nohavice - poskytujú teplo a ochranu pred vetrom v oblasti nôh.
 6. Zateplené rukavice a čiapka pod cyklistickú prilbu – ochránia naše distálne partie pred chladom.
 7. Cyklistická obuv – oplatí sa zvoliť obuv s nepremokavou membránou, alebo lacnejšou verziou sú nepremokavé návleky na cyklistickú obuv, ktoré chránia pred dažďom a vlhkosťou.

Je dôležité vyberať oblečenie z materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť a umožňujú pokožke dýchať, aby nedošlo k prehriatiu tela pri intenzívnejšej jazde.Zimné cyklistické oblečenie čo je dôležité neprechladnúť a ako sa obliecť?

Cyklistika v zime si vyžaduje správnu prípravu a výber vhodného oblečenia, ktoré zahreje, ochráni pred vetrom a vlhkosťou. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho zimného cyklistického šatníka:

 1. Prilba - mimoriadne dôležitý prvok ochrany pri bicyklovaní, zaisťujúci bezpečnosť pri prípadnom páde.
 2. Termoaktívne spodné prádlo - tričko s dlhým rukávom - zabezpečí teplo a odvod vlhkosti od povrchu tela.
 3. Zimná cyklistická bunda s vetruodolnou membránou - ochráni pred dažďom, snehom a vetrom a jej zateplené materiály zabezpečia dostatočný tepelný komfort.
 4. Zimné zateplené cyklistické nohavice s náprsenkou alebo bez nej vám poskytnú ochranu pred chladom a vetrom.
 5. Zimné cyklistické rukavice - chránia vaše ruky pred chladom a vetrom, no zároveň vám umožňujú voľne používať brzdy a prehadzovačky.
 6. Zateplená cyklistická čiapka, najlepšie dodatočne s vetruodolným panelom, ochráni pred chladom a vetrom okolo hlavy a uší.
 7. Zimná cyklistická obuv najlepšie s nepremokavou membránou a zimnou podrážkou - ochráni vás pred dažďom, snehom, vetrom a zároveň vám umožní udržiavať správnu teplotu v nohách. Pri absencii topánok si môžete vybrať lacnejšiu verziu a dokúpiť neoprénové nepremokavé poťahy na cyklistickú obuv.

Stojí za to pripomenúť, že počas zimnej cyklistiky sa telo rýchlejšie prehrieva, preto sa oplatí zvoliť vrstvené oblečenie, ktoré vám umožní regulovať telesnú teplotu. Je dobré mať so sebou aj tašku na bicykel alebo tašku na bicykel, do ktorej môžete uložiť extra oblečenie, napr. rukavice, čiapky, bundu do dažďa pre prípad náhlej zmeny počasia.
pokračuj v čítaní zrútiť sa