Filtrovať
× Filtre
Filtre
  • Kategórie (Podložky a chrániče)
  • Stav
  • Výrobca
  • Sortiment
  • Veľkosť
  • Farba
  • Veková skupina
jasný Filtrovať

Chrániče na bicykel – prečo sa oplatí mať ich vo výbave?

Praktizovanie extrémnych športov je neodmysliteľne spojené s rizikom vážnych zranení a poškodenia určitých častí tela. Milovníci tohto druhu aktivít by preto mali mať vo výbave kvalitné chrániče na bicykel . Naša úroveň bezpečnosti priamo vyplýva z toho, ako sa chránime. Pri jazde na dvojkolke sa situácia môže veľmi dynamicky meniť a správne zvolené ochranné prvky nám častokrát môžu zachrániť život a zdravie. Kĺby sú obzvlášť náchylné na zranenia, najmä lakťové, členkové, bedrové a ramenné kĺby. Pozor si dávajte aj na zápästia a kolená. Dobrý chránič na bicykel odstráni alebo aspoň obmedzí následky pádu.

Aké chrániče na bicykel nájdete v našej ponuke?

Sortiment zahŕňa rôzne druhy chráničov určené pre dospelých aj deti, ktoré často jazdia s rodičmi. Väčšina týchto typov výrobkov je vyrobená z pružných a mäkkých materiálov, ktoré pri kontakte s povrchom počas jesene stvrdnú. Vďaka tomu sú chrániče na bicykel pohodlné na používanie a nijako neovplyvňujú samotnú jazdu. Vďaka tomu sú ideálne na krátke aj dlhšie jazdy. Ďalšou dôležitou výhodou je dobrá priedušnosť. Toto je obzvlášť dôležité, ak chcete investovať do brnenia, teda chrániča tela. Vnútorné ochranné prvky zostávajú pevne na svojom mieste, čo sa premieta do úplnej slobody pohybu. Aké MTB chrániče nájdete v tejto kategórii?

Ochrana kolien

Tieto typy výrobkov chránia pred nárazmi úrovne 1. Ich veľkou výhodou je ľahké nasadzovanie a plynulé posúvanie. Vonkajšia vrstva vykazuje zvýšenú odolnosť proti oderu a vybavenie s pružným silikónovým pásom zaisťuje, že chrániče držia na svojom mieste. Ich výhodou je tiež nízka hmotnosť a flexibilita. Pre zlepšenie kvality chladenia je v zadnej časti špeciálna sieťovina. Okrem toho existujú chrániče bicyklov s druhým stupňom ochrany. Osvedčia sa ako pri jazde v teréne, tak aj pri zjazdoch.

Ochrana lakťov

Lakť je vystavený poškodeniu v podobnom alebo dokonca o niečo väčšom rozsahu ako koleno, pretože odnáša časť záťaže z volantu. V našej ponuke nájdete kratšie aj dlhšie verzie chráničov, aby si ich každý mohol prispôsobiť podľa svojich predstáv. Použitie špeciálnej pružnej peny znamená, že nijako neobmedzujú v pohybe. Ich výhodou je aj vysoká pevnosť a zvýšená odolnosť proti praskaniu aj pri častých nárazoch. Ľahká, ale pevná konštrukcia znamená, že nosenie chráničov lakťov nijako nezhoršuje komfort jazdy. Ponúkame modely, ktoré poskytujú úroveň ochrany 1 a 2.

Ochrana tela

Účinná ochrana chrbta, najmä chrbtice, je kľúčová pre všetkých milovníkov rýchlej jazdy. Klasické brnenie má podobu košele, ktorá chráni chrbát, ramená a hrudník. Modely s dlhými rukávmi navyše chránia lakte. Ponúkame MTB chrániče určené pre rôzne ročné obdobia. Všetky sa vyznačujú dobrou priedušnosťou a mäkkým povrchom. Dostupné sú aj super ľahké verzie pre úplnú slobodu pohybu. Materiál, z ktorého sú chrániče vyrobené, sa prispôsobí telu, stvrdne pri náraze a ohne sa pri jazde.

Ochrana zápästia

Ľudia, ktorým záleží na ešte väčšej bezpečnosti pri extrémnych aktivitách, môžu investovať aj do chráničov zápästia. V praxi sú tieto časti tela veľmi vystavené poškodeniu počas prevrhnutia. Nami ponúkané produkty sa vyznačujú štíhlym a dobre padnúcim dizajnom, vďaka čomu sa dajú nosiť ako pod rukavicami, tak aj samotné. Tento typ cyklo chráničov má špeciálne panely, ktoré zaručujú dobrú cirkuláciu vzduchu. Prítomnosť ohybných výstužných dosiek vyrobených zo silného ABS plastu poskytuje dodatočnú podporu. Pozývame vás tiež na zoznámenie sa s radom cyklistických prilieb , ktoré sú jedným z najdôležitejších prvkov ovplyvňujúcich bezpečnosť cyklistu.pokračuj v čítaní zrútiť sa