Obchod nie je aktívny a nie je možné objednávať. ×
Filtrovať
× Filtre
Filtre
  • Stav
  • Výrobca
  • Sortiment
  • Veľkosť
  • Pohlavie
  • Farba
  • Vodeodolný
  • Stupnica tuhosti
  • Druh obuvi
  • Typ šnurovania
jasný Filtrovať

Čím sa cestná/cyklistická obuv líši od bežnej športovej obuvi alebo MTB cyklistickej obuvi

Cestná cyklistická obuv je obuv špeciálne navrhnutá pre cestných cyklistov. Sú vybavené špeciálnymi prackami alebo systémom šnurovania, ktorý umožňuje prispôsobiť topánku chodidlu a zaisťuje pohodlie a bezpečnosť pri jazde. V podrážke cyklistickej obuvi nájdete špeciálne otvory, ktoré umožňujú inštaláciu takzvaných prahov, teda prvkov, ktoré umožňujú pevné a stabilné uchytenie / spojenie topánky s pedálmi. To umožňuje jazdcovi efektívnejšie prenášať silu z nôh do pedálov, čo umožňuje lepšiu efektivitu jazdy.

Prahové hodnoty pre cyklistickú obuv - click systém

Každý výrobca bicyklových pedálov má svoj vlastný bezklipsový systém bicyklových pedálov, najobľúbenejší v cestnej/cyklistickej obuvi je SHIMANO SPD SL, existujú aj ďalšie LOOK, SPEEDPLAY, TIME atď.

Aké diery má podrážka cestnej cyklistickej obuvi?

Bez toho, aby sme zachádzali do detailov jednotlivých zacvakávacích systémov, podošva v cestných/cyklistických topánkach môže mať 2 alebo 4 otvory, kde môžeme namontovať prahy z MTB topánok (kovové), zvyčajne je táto možnosť u lacných modelov cestných a cyklistických topánok, resp. Samozrejme v takýchto modeloch sú aj 3 otvory v línii trojuholníka, t.j. systém, ktorý je prítomný vo všetkých cestných a cyklistických topánkach, umožňuje inštaláciu prahov pre pedále cestných bicyklov, takéto prahy sú vyrobené z plastu.

Tu je dôležitá vec, ktorú treba mať na pamäti. Nechodíme v cestnej cyklistickej obuvi. Kým v turistickej cyklistickej obuvi alebo MTB cyklotopánkach pre horskú cyklistiku sú prahy kovové a skryté v podrážke, prahy v cestnej cyklistickej obuvi sú prvkom, na ktorom pri chôdzi stojíme a sú vyrobené, ako sme už spomenuli. z plastu, čo znamená, že pri chôdzi po asfalte sa veľmi rýchlo opotrebúvajú. Preto sa do cestnej cyklistickej obuvi oplatí zakúpiť špeciálne prekrytia prahov, ktoré prahy ochránia a predĺžia ich životnosť.

Konštrukcia cestnej cyklistickej obuvi - cyklistická obuv

Cestná cyklistická obuv vyrobená z ľahkých a priedušných materiálov, ktoré zaisťujú pohodlie pri jazde. Mnoho modelov má tiež zosilnenie na špičke a päte pre väčšiu odolnosť a ochranu pred zraneniami. Ak ste profesionálny cyklista alebo len radi bicyklujete, cestná cyklistická obuv môže byť pre vás ideálnou voľbou.

Cestné topánky sú vyrobené z ľahkých a priedušných materiálov, čo zaisťuje pohodlie pri jazde. Mnoho modelov má tiež zosilnenie na špičke a päte pre väčšiu odolnosť a ochranu pred zraneniami.

Ak ste profesionálny cyklista alebo len radi bicyklujete, cestná cyklistická obuv je pre vás ideálnou voľbou. Vďaka nim bude vaša jazda efektívnejšia a na bicykli sa budete cítiť pohodlne a bezpečne. Do kvalitnej cestnej obuvi sa oplatí investovať, pretože dokáže výrazne ovplyvniť váš výkon a komfort jazdy. Pred nákupom sa oplatí porovnať rôzne modely a názory iných cyklistov, aby ste si vybrali ten najlepší produkt pre seba.

pokračuj v čítaní zrútiť sa