Filtrovať
× Filtre
Filtre
 • Kategórie (Dámske)
 • Stav
 • Výrobca
 • Sortiment
 • Veľkosť
 • Pohlavie
 • Farba
 • Vreckový
 • Podväzky
 • Vložka na bicykel
 • Dĺžka nôh
 • Typ vložky na bicykel
jasný Filtrovať

Dámske cyklistické šortky

Pri výbere dámskych cyklistických šortiek by sme mali myslieť predovšetkým na ich kvalitu. Je to to, čo určuje pohodlie a bezpečnosť jazdy a pomáha predchádzať bolestiam po dlhom tréningu. Dobré dámske cyklistické šortky by mali byť vyrobené z materiálu, ktorý je priedušný a odvádza pot. Najlepšie je voliť modely strihané aspoň z niekoľkých prvkov, pretože tieto perfektne sedia na postave a poskytujú skvelý komfort pri pohybe. Za pozornosť stojí aj to, ako boli jednotlivé časti materiálu spojené. Najpohodlnejšie sú dámske cyklistické šortky vyrobené z mnohých panelov, ktoré zaručujú dokonalé prispôsobenie na telo.

Dámske cyklistické šortky – čo sa oplatí skontrolovať?

Pri výbere dámskych cyklistických šortiek sa okrem látky a švov oplatí skontrolovať v nich aj podšívku. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov, vrátane penového gélu alebo špongie. Jeho úlohou je tlmiť nárazy a predchádzať bolesti po dlhšom tréningu. Každý z materiálov poskytuje telu ochranu, no stojí za to vedieť, že dámske cyklistické šortky s gélovou vložkou majú ďalšiu výhodu. Vložka v šortkách by však mala byť dobre profilovaná, aby bola zabezpečená úplná voľnosť pohybu počas cvičenia.

V dámskych cyklistických šortkách záleží aj na cieli

Ďalšie veci, ktoré majú v prípade dámskych cyklistických šortiek veľký význam, sú farba a úprava. Farba kraťasov nemá len estetický význam – vo veľkej miere ovplyvňuje aj bezpečnosť jazdy. Väčšina modelov má čiernu základnú farbu, no niektoré sú obohatené o vsadky s výraznejšími farbami. Nestojí za to vzdať sa ich, pretože fungujú ako odrazky, ktoré nám môžu zachrániť život pri jazde v noci alebo za zlých poveternostných podmienok. Keď píšeme o povrchovej úprave, máme na mysli silikónové vsadky na konci nohavíc na ich vonkajšej strane. Na čo slúžia? Silikón je navrhnutý tak, aby udržal kraťasy vo fixnej polohe a zabránil ich vyhrnutiu, vďaka čomu rolovanie oblečenia nenarúša komfort jazdy.

Dámske cyklistické šortky - ako si vybrať medzi rôznymi modelmi?

Konečný výber šortiek by mali ovplyvniť aj poveternostné podmienky, v ktorých ich plánujeme používať. Na leto sa odporúčajú modely s krátkymi nohami, tenké a vzdušné. Oplatí sa hľadať dámske cyklistické šortky vyrobené z kvalitných materiálov, pretože len tie zabezpečia dostatočné prúdenie vzduchu. Na jesenné a zimné cesty sú však najlepšie dlhé nohavice, ktoré poskytujú ochranu pred vetrom, dažďom a nízkymi teplotami. Je dobré zvoliť zateplený model, ktorý zároveň zabezpečí ochranu pred nízkymi teplotami.

Doprajte si slobodu počas tréningu

Cenové rozpätie dámskych cyklistických šortiek je obrovské. Najlacnejšie modely sa dajú kúpiť za niekoľko desiatok zlotých, no šetriť na úkor kvality sa neoplatí. Rozdiel medzi profesionálnymi kraťasmi a lacnejšou náhradou pocítime už po prvom tréningu. Výrobky sú síce vzhľadovo podobné, ale majú úplne iné vlastnosti. Kvalitné dámske cyklistické šortky sú vyrobené z materiálov špeciálne navrhnutých pre športové oblečenie. Veľmi dobre sa prispôsobujú telu, nijako neobmedzujú pohyby, umožňujú pokožke voľne dýchať a zabraňujú stúpaniu zápachu. Majú tiež dobre profilovanú stielku, ktorá zaisťuje pohodlie aj na hrboľatej ceste a nespôsobuje odreniny kože. Správne navrhnutý strih zaisťuje maximálny komfort v konkrétnej cyklistickej polohe.

Kúpte si dámske cyklistické šortky na mikesport.sk

Výberom dámskych cyklo šortiek z našej ponuky si môžete byť istý, že kupujete kvalitný výrobok. V našom internetovom obchode sú vybrané modely od najlepších výrobcov, ktoré zabezpečujú voľné prúdenie vzduchu, čím zabraňujú nadmernému poteniu. Vyzerajú skvele aj po mnohých tréningoch. Dokonale sa hodia k ostatným prvkom športového oblečenia, ako je cyklistický dres alebo špeciálne cyklistické rukavice.pokračuj v čítaní zrútiť sa