Obchod nie je aktívny a nie je možné objednávať. ×
Filtrovať
× Filtre
Filtre
  • Stav
jasný Filtrovať

Ľutujeme, nenašli sme produkty, ktoré hľadáte ×

Skontrolujte kategórie v obchode:

Okuliare na bicykel – prečo sa oplatí ich mať?

Jedným z prvkov, ktorý nás účinne ochráni pred nebezpečenstvom jazdy na dvojkolesovom tátošu, sú okuliare na bicykel . Ochrana očí je kľúčová, pretože oči sú veľmi chúlostivé miesto a zároveň sú vystavené rôznym druhom úlomkov, kameňov alebo piesku. Aj malý prvok stačí na to, aby jazda, najmä keď je rýchla, skončila vážnym pádom. Okrem toho sú cyklisti odsúdení na nevyhnutný kontakt s rôznymi druhmi hmyzu, ktorý nás v prípade, že sa nám dostane do očí, môže pripraviť aj o kontrolu nad bicyklom. Milovníci dvojkolesových tátošov by sa tiež mali vyhýbať priamemu kontaktu so slnečnými lúčmi. Dlhodobé a pravidelné vystavovanie očí slnku môže spôsobiť poruchy zraku a vyústiť do vážnych ochorení – vrátane šedého zákalu či makulárnej degenerácie. Z tohto dôvodu musia ľudia, ktorí športujú vonku, venovať osobitnú pozornosť svojmu zraku.

Okuliare na cyklistickú prilbu – čo by ste o nich ešte mali vedieť?

MTB okuliare nás samozrejme okrem vyššie spomenutých funkcií ochránia aj pred blatom, ktoré k nám lieta spod kolies, pred nepríjemným stretnutím s konármi pri jazde v lese a proti vetru najmä pri zjazdoch. Popísané príslušenstvo odporúčame najmä milovníkom jázd v extrémnych podmienkach. V prípade klasickej mestskej jazdy budú okuliare úplne postačujúce. Ak sa však radi pohybujeme v teréne alebo preferujeme gravitačné typy bicyklovania, okuliare sú tým najlepším riešením. Modely dostupné v našej ponuke sa vyznačujú dokonalou priľnavosťou k tvári. Následne sa vďaka nim môžete spoľahnúť na najvyššiu úroveň bezpečnosti. Ich prítomnosť oceníme aj počas jesene. Okuliare sú vybavené nastaviteľným popruhom, takže riziko náhodného skĺznutia okuliarov je minimálne.

Aké okuliare nájdete v našej ponuke?

Ponúkame široký výber produktov, dostupných v rôznych cenových reláciách a určených pre rôzne podmienky. Cyklistické okuliare vďaka svojmu dizajnu a prítomnosti špeciálneho rámu účinne chránia nielen oči, ale aj časť tváre. Modely, ktoré ponúkame, chránia aj pred slnečným žiarením, ktorému sme vystavení aj počas zamračených dní. Ďalšou výhodou je záruka veľmi dobrej viditeľnosti a širokého zorného poľa. Rám chráni pred náporom vzduchu, cítiť najmä pri pohybe vysokou rýchlosťou. Vybavené silikónovým povlakom, príslušenstvo zostáva pevne na svojom mieste a zaručuje dokonalú priľnavosť. Z tohto dôvodu sú perfektné ako okuliare k cyklistickej prilbe - ako v štandardnej verzii, tak aj v celotvárových modeloch.

Cyklistické okuliare s vymeniteľným sklom – čím vynikajú?

Veľkú časť nášho sortimentu tvoria produkty umožňujúce výmenu skiel. Je to veľmi dobré riešenie pre ľudí, ktorí jazdia na bicykli v rôznych časoch dňa a dbajú na účinnú ochranu za každých podmienok. Sklá možno úspešne nosiť so sebou a v prípade potreby ich vymeniť. Samotný systém výmeny je veľmi jednoduchý a rýchly a hlavne nehrozí poškodenie rámu. Ponúkame široký výber skla v rôznych farbách, čo sa premieta do množstva prepusteného svetla. Okrem účinnej UVA a UVB ochrany disponujú aj vrstvou proti zahmlievaniu. Zjazdové okuliare sa navyše vyznačujú dobrou viditeľnosťou bez skreslenia a únavy očí.

Ďalšie informácie o cyklistických okuliaroch

V sortimente sú aj verzie s dvojsklom, čo výrazne znižuje problémy spojené s odparovaním bez ohľadu na prevládajúce podmienky. Všetky modely sú dobre vetrané, čo sa premieta do veľmi vysokého komfortu používania. Vďaka početným otvorom na prívod vzduchu okuliare cyklistických okuliarov dokonale odvádzajú vlhkosť a zabezpečujú správnu cirkuláciu. O účinný odvod potu sa stará aj trojvrstvová pena. Príslušenstvo sa predáva v pevných krabiciach pre jednoduché skladovanie a bezpečnú prepravu. Pozývame vás tiež na zoznámenie sa so sortimentom cyklistické okuliare ideálne na rekreačné jazdenie po meste.pokračuj v čítaní zrútiť sa