Obchod nie je aktívny a nie je možné objednávať. ×
Filtrovať
× Filtre
Filtre
  • Stav
  • Výrobca
  • Sortiment
  • Farba rámu
  • Objektívy
jasný Filtrovať

Polarizované okuliare na bicykel

Trápi vás počas tréningu slnko? Budete potrebovať správne cyklistické okuliare. Polarizačné okuliare sú najlepšou voľbou pre športovcov. Recenzie používateľov potvrdzujú, že jazda v nich poskytuje vynikajúci výhľad. Polarizačné okuliare znižujú odlesky, takže dokonale vidíte aj na ostrom slnečnom svetle. Polarizačné cyklistické okuliare vám nielen uľahčia jazdu, ale chránia aj vaše oči pred škodlivým žiarením. V našom sortimente určite nájdete tie správne slnečné okuliare pre váš bicykel. Polarizované okuliare, ktoré ponúkame, sú vysoko kvalitné doplnky k bicyklom, ktoré sa vďaka dostupnosti mnohých atraktívnych vzorov dajú ľahko prispôsobiť vášmu štýlu.

Ako funguje polarizácia s okuliarmi?

Polarizačné okuliare majú šošovky potiahnuté filtrom. Existuje vertikálna a horizontálna polarizácia, ktorá súvisí s rovinou, v ktorej prechádzajú lúče svetla. Šošovky s filtrom pohlcujú svetelné vlny odrazené horizontálne, napríklad od cesty, snehu, hladiny jazera. Osoba, ktorá nosí polarizačné dioptrické okuliare, si všimne, že zachytením vertikálne premietaných lúčov očami je videný obraz jasnejší. Bežné slnečné šošovky síce robia slnko menej oslňujúcim, neobmedzujú však vlny dosahujúce oči a menia farby pozorovaných predmetov. Polarizačné šošovky blokujú oslnenie, ale nemenia farby, ktoré vidíte.

Športové polarizačné okuliare

Polarizačné športové okuliare sú veľmi obľúbené medzi fyzicky aktívnymi ľuďmi. Bez ohľadu na to, či je vašou vášňou beh, horská turistika, lyžovanie alebo cyklistika, ničím nerušený výhľad do terénu zvyšuje komfort a bezpečnosť. Polarizačné športové okuliare ocenia aj rybári, pretože dlhé hodiny pozerať sa na vodnú hladinu odrážajúcu slnečné lúče je pre zrak veľmi namáhavé. Tento typ ochrany očí sa odporúča ľuďom, ktorí trávia veľa času za volantom. Vodič, ktorého neoslňujú odrazy a svetlo odrážajúce sa od mokrej alebo zasneženej vozovky, je sústredený, vďaka čomu je cesta bezpečnejšia pre cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky.

Polarizačné okuliare pre cyklistov

Cyklistické okuliare s filtrom zlepšujú komfort jazdy tým, že pohlcujú svetelné vlny odrazené od rovných plôch. Športovanie je oveľa zábavnejšie, keď sa nemusíte obávať unavených očí, slzenia a podráždenia očí. Polarizačné športové okuliare, aj keď sa nazývajú cyklistické okuliare, sú ideálne aj na iné aktivity. Niektoré modely sú dodávané so zadržiavacím popruhom, čo je užitočné napríklad pre ľudí, ktorí ich používajú pri plávaní alebo na lyžiarskom svahu. Cyklistické polarizačné okuliare majú často dizajn, ktorý ladí s mužmi aj ženami. Niektoré modely majú konštrukciu, ktorá umožňuje výmenu skiel v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok a individuálnych potrieb.

Polarizačné slnečné okuliare

Polarizačné šošovky v slnečných okuliaroch nie sú len ochranou pred UVA, UVB a UVC žiarením. Filter v nich použitý pohlcuje reflexy a oslnenie a svetlo dopadajúce do očí nemá horizontálne odrazené lúče, ktoré unavujú zrak a sťažujú videnie. Polarizačné okuliare so šošovkami sú dostupné na predaj:

  • šedá a zelená - univerzálna,

  • medená a hnedá - zvýraznenie farieb v odtieňoch červenej,

  • žltá - rozjasní obraz a zvýši kontrast.

Dioptrické okuliare s polarizačným filtrom

Ak musíte používať korekčné okuliare, pravdepodobne si nemôžete dovoliť slnečné okuliare. Ostré svetlo a odrazené odrazy unavujú zrak a sťažujú zaostrenie na pozorované predmety. Ak si vyberiete polarizačné korekčné okuliare, nebudete musieť robiť kompromisy v ochrane očí pred slnečnými lúčmi. Vďaka použitým filtrom môžete korigované videnie skombinovať s ochranou pred svetelnými vlnami a zvýšiť tak svoju bezpečnosť na ceste, cyklotrase či zjazdovke.pokračuj v čítaní zrútiť sa